Dovolená Itálie a Chorvatsko levně, adventní a lyžařské zájezdy | SKALLA CZ

ID: 798125

Termín: 27.02. (Ne) - 04.03. (Pá) 2022

Délka pobytu: 6 dní, 4 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 13 700 Kč

Poloha

Val di Sole

Slunečné údolí patří k nejrozsáhlejším oblastem italských Dolomit a rozprostírá se na rozhraní severoitalského Trentina a Lombardie. Zahrnuje 6 lyžařských středisek Pinzolo, Pejo, Marilleva/Folgarida, Madonna di Campiglio, Ponte di Legno a Passo Tonale. Střediska jsou většinou propojena lanovkami a celá oblast disponuje více než 140 přepravními zařízeními s hodinovou kapacitou 80.000 osob. Návštěvníci Val di Sole tak mohou využít přes 340 km sjezdových tratí všech náročností, od nejjednodušší, až po tu nejčernější. Sjezdovky jsou vždy pokryté přírodním nebo technickým sněhem a mají obvykle punc nejvyšší kvality. Vrcholem nabídky je ledovec Presena táhnoucí se z nadmořské výšky 3.018 m, na němž se dá lyžovat po celý rok. Díky neustálé modernizaci přepravní sítě, systémů umělého zasněžování a také cenové dostupnosti se Val di Sole dostalo v minulých letech do čela nejnavštěvovanějších lyžařských oblastí Itálie. Jméno Val di Sole dali oblasti Keltové, kteří si oblíbili zdejší termální prameny, které zde naleznete i dnes. Jak už název naznačuje, milovníci kvalitních a moderních sjezdařských tratí mohou počítat s převažujícím slunečným počasím. Na své si zde určitě přijdou i vyznavači běžkařských stop, tato oblast je vhodná pro všechny druhy turistiky.

 

FUCINE DI OSSANA

Je malá horská vesnička ležící v údolí Val di Sole, obklopena horskými masivy a krásnou přírodou. Město má bohatou tradici – pravidelně se zde pořádají festivaly a jiné společenské události. Oblast je velice vyhledávaná i v letních měsících díky skvělé pozici pro horskou turistiku. Ve městě se nachází známý kostel San Michele, který dominuje 25m vysokou věží.

Ubytování

HOTEL PANGRAZZI*** se nachází v horské vesničce Fucine, v nádherné oblasti slunečného údolí a nedaleko běžeckého okruhu OSSANA. Rodinný hotel s dlouholetou tradicí vítá každého, kdo má rád pohodu a klid. K dispozici je klientům relaxační centrum – bazén s vířivkou, sauna, turecké lázně a Kneippův chodník. Dvoulůžkové a rodinné pokoje jsou vybaveny TV/LCD a vysoušečem vlasů, hotelovým hostům je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.

Stravování typu polopenze zahrnuje snídaně formou bufetu a tříchodové večeře + salátový bufet + dezert.

Zastávka skibusu se nachází před vchodem hotelu. Hotel je vzdálen 5 km od vleků středisek Marilleva/Folgarida, 10 km od Peja a 12 km od vleků Passo Tonale. 

Cena zahrnuje

Cena za osobu:
4x ubytování ve dvoulůžkových/rodinných pokojích, 4x polopenze, doprava luxusním autobusem, každodenní autobusová doprava do lyžařského areálu, 4 denní skipas Adamello ski (Passo Tonale/Ponte di Legno), typická trentinská večeře, bezplatný vstup do hotelového wellnes, služby delegáta CK, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění s připojištěním zimních sportů

Příplatky: jednolůžkový pokoj + 1.300,- Kč/os./4 noci, skipas Superskirama 4 dny platný pro Marilleva/Folgarida a Madonna di Campiglio + 1.400,- Kč/os.

Střediska

FOLGARIDA – MARILLEVA

(900 – 2.180 m)

Lyžařský areál nabízí sjezdovky různé obtížnosti, kvalita lyžování je zaručená systémem programovaného zasněžování a je tu k dispozici celkem 27 moderních a účinných lanovek. Folgarida je moderní lokalita, velmi dobře integrovaná v údolí Sole, vzdálená pouhých 9 kilometrů od Madonny di Campiglio. Je zde zimní stadion pro bruslení a curling a stadion pro noční lyžování. Marilleva se rozkládá ve dvou výškových polohách mezi sebou propojených kabinovou lanovkou Marilleva 900, která vyveze lyžaře do Marillevy 1400, odkud startují sjezdovky.

Sjezdovky (50 km): 5 černé, 10 červených, 18 modrých. Středisko nabízí 5 vleků, 15 sedaček, 7 kabinových lanovek, snowpark.

 

MADONNA DI CAMPIGLIO – PINZOLO

(1000 –2 504 m)

je centrem nově propojeného lyžařského komplexu se 100 km sjezdovek. V půlkruhu kolem Madonny se rozprostírají poměrně rozmanité terény, ovšem kvůli jejich rozlehlosti na nich nechybí četné přejezdy a ploché úseky.

Červenější tratě a krátký závodní slalomák stékají po jižních svazích v lokalitě Cinque Laghi, která byla nově zvětšena o dvě nové sportovní tratě z vrcholu Pancugolo. Právě odtud vede i loni spuštěná kabinková lanovka na okraj sousedního areálu v Pinzolu – samotný přejezd zabere dobrou čtvrthodinku.

Sjezdovky (120 km): 9 černé, 26 červených, 21 modrých. Středisko nabízí 3 vleky, 20 sedaček, 6 kabinových lanovek, snowpark.

 

PASSO TONALE – PONTE DI LEGNO

(1.255 – 3.015 m)

Passo Tonale je téměř 1.900 m vysoko položený průsmyk s hotelovým městem Tonale na konci údolí Val di Sole. Tvoří hranici mezi italskými provinciemi Trentino a Lombardia. Spolu se dvěma sousedními níže položenými městečky Ponte di Legno a Temu nabízí cca 100 km upravovaných sjezdovek, které tvoří vleky plně propojený areál Adamello Ski. Přestože nepatří Passo Tonale mezi nejmenší areály, sjezdařská oblast je velmi přehledná a celkem dobře propojená - za dobrých sněhových podmínek ji lze celou pohodlně projet na lyžích. Přímo nad městečkěm Passo Tonale leží ve výšce 2.700 – 3.000 m ledovec Presena. Je součástí horského masivu Presanella. Nejvyšším bodem je vrchol Cima di Presena, který dosahuje 3.069 m. Na ledovec se z Passo Tonale dostanete kabinkou Paradiso a následně sedačkovou lanovkou.

Sjezdovky (100 km): 6 černých, 24 červených, 9 modrých. Středisko nabízí 6 vleků, 20 sedaček, 3 kabinové lanovky,  snowpark.

 

PEJO

(1.400 – 3.000 m)                                                                         

Sjezdovky (20 km): 1 černá, 6 červených, 6 modrých.

V srdci národního parku Stelvio, uprostřed klidné a rodinné atmosféry, se nachází středisko Pejo. Pejo je nejvýše položenou obcí oblasti Trentino a její hlavní atrakcí je nová lanovka na vrchol Ortles-Cevedale ve 3.000 m. Lyžařská oblast Pejo je zajímavá nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro zdatné lyžaře díky nové sjezdovce Val della Mite a nepřeplněným sjezdovkám.

Pejo je populární lázeňské město, jeho termální prameny jsou známé již od r. 1650. Minerální voda pocházející z ledovců Ortles-Cevedale je velmi lehká a usnadňuje trávení. Odpočiňte si po čtyřdenním lyžování a navštivte wellness komplex s bazény a vířivkami, který se nachází přímo pod sjezdovkami.

Slevy

Slevy skipasy: děti (nar. po 30.11.2013) - sleva 4.000,- Kč, Junior (nar. po 30.11. 2005) - sleva 800,- Kč. Slevy pro seniory středisko neposkytuje.

Slevy ubytování pro děti: děti 0-5 let sleva -5.600 Kč/pobyt, děti 6-8 let sleva -3.200 Kč/pobyt, děti 9-12 let sleva -2.000 Kč/pobyt.

Záloha na zájezd ve výši 3.000 Kč/os. je splatná do 10. 1. 2022.

Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 35 osob.

Zákazníkům nevzniká nárok pro odstoupení od smlouvy o zájezdu bez úhrady odstupného, z důvodů vzniklých jen z osobních poměrů zákazníka (onemocnění, obava z cestování, nařízení karantény zákazníkovi nebo uložení povinnosti testů, povinné vakcinace či prokázání bezinfekčnosti zákazníka apod.). Z těchto důvodů není ani povinností CK zájezd zrušit.

27.02. (Ne) - 04.03. (Pá) 2022 - 6 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Osoba ve dvoulůžkovém/rodinném pokoji
Polopenze
Autobus/Více odjezdových míst
-13 700 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoDolomity
HotelHotel Pangrazzi
Osoba ve dvoulůžkovém/rodinném pokoji
Termín27.02.2022 - 03.03.2022 - s dopravou 27.02.2022 - 04.03.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Skalla CZ, s.r.o. IČO: 25961292
Vytvářím objednávku...