Dovolená Itálie - Lignano Sabbiadoro | SKALLA CZ

Lignano

Lignano je jedním z nejoblíbenějších severoitalských letovisek. Florida Jadranu - takto charakterizoval toto luxusní letovisko americký spisovatel Ernest Hemingway. Nachází se mezi Benátkami a Terstem, obklopeno azurovým a čistým mořem několikrát oceněným modrou vlajkou. Lignano se může pochlubit udržovanými, 8 km dlouhými zlatavými písčitými plážemi s velice kvalitním vybavením pro turisty. Lignano má co nabídnout - termální lázně, stovky obchodů, restaurací s nabídkou výborné italské kuchyně, barů a kaváren, diskotéky, zajímavý přístav jachet, několik zábavních parků: zoologickou zahradu s více než 1500 zvířaty, Aqua-splash (vodní park se skluzavkami, tobogány a bazény), Gulliverlandia (dětský pohádkový svět, akvárium).

Lignano-Sabbiadoro je nejživější a nejmodernější částí letoviska s čilým denním i nočním životem. Je ideálním místem pro milovníky rušnějšího prostředí a také pro rodiny s dětmi, na něž zde čeká řada atrakcí. Například LunaPark Strabilia, Gommosi (nafukovací atrakce pro děti) a Parco Junior. Každé pondělí od června do září se konají místní velké trhy. Je zde i řada sportovních možností (tenisové kurty, golfové hřiště, windsurfing, vodní lyže, cyklostezky, in-line bruslení).

Při procházce po místních piniových parcích narazíte na krásný zachovalý kostelík z 15. století, ve kterém se podle vyprávění stále ukazuje duch papeže Gregora XII., který se zde schovával před povstáním feudálů. Podle našeho hodnocení je Lignano vhodné pro všechny věkové kategorie.

Lignano HOTELY - na vyžádání Vám zajistíme pobyty i s dopravou v hotelích či vilách s bazénem a vlastním vařením.

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka
1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...