Novinky a zajímavosti o cestování, tipy na výlety a zájezdy | SKALLA CZ

26.02.2023
20.12.2018
31.05.2018
13.03.2018
21.07.2017
03.07.2017
30.11.2016
06.10.2016

Aktuální info - Chorvatsko - Dovolená 2020

Cestovní kanceláře zahajují letní sezonu a vypravují první autobusové zájezdy
Cestovatelský speciál AČCKA: co čekat od letošní dovolené v Chorvatsku?

 

Klidný relax na pláži a cesta bez dopravních kolon

Chorvatsko bylo první zemí, která se otevřela českým turistům pro dovolenou bez vstupních omezení již 10.5. První autobusy cestovních kanceláří odjely do Chorvatska v minulém týdnu.

 

První vypravené zájezdy probíhají zcela standardně s plným komfortem. Čeští turisté těží z uvolněných pláží s dostatkem volného prostoru a lehátek. Větší pohodlí nabízejí i oblíbené švédské stoly, ze kterých je jídlo roznášeno obsluhou přímo ke stolu bez front a tlačenic. Výběr sortimentu zůstává zachován, přídavek je možné objednat i několikrát.  Hoteliéři se předhánějí v péči o zákazníka, který získává ještě vyšší kvalitu služeb. Patrný je vysoký důraz na ochranu zdraví a odpovědnost k dodržování pravidel hygieny.

 

Doprava zájezdovými autobusy není českými hygieniky, ani požadavky EU, jakkoliv omezena. Výhodou cesty je rychlý a hladký průjezd bez dopravních kolon. Pro tranzit do Chorvatska je do 15.6. vyžadováno čestné prohlášení o vstupu a výjezdu na rakouských hranicích. Na chorvatské hranici je předkládán předem vyplněný a vytištěný internetový formulář s údaji o místě pobytu a kontaktním spojení. Od 15.6. lze očekávat další průjezdní uvolnění a pouze namátkové kontroly.

 

Příjezd do místa ubytování se doporučuje mezi 14–15 hodinou odpolední. Odjezd potom mezi 9-10 hodinou. Důvodem je doporučené 5 hodinové větrání pokoje dle zdravotních předpisů. Pláže a vnější bazény fungují v plném provozu s rozložením lehátek v bezpečném odstupu. Hotely mohou mít svá specifika, většinově lze ale očekávat provádění úklidu na vyžádání hosta a každodenní měření teploty personálu při vstupu na pracoviště. Pohyb osob je volný a roušky po celou dobu restrikcí nebyly v zemi povinné. Náklady na případnou zdravotní péči během pobytu jsou pokryty přes evropský průkaz zdravotního pojištění, který lze uplatnit ve všech chorvatských veřejných zařízeních.

 

Oblíbená destinace Čechů Makarská riviéra, od začátku epidemie neměla žádný pozitivní případ nákazy koronavirem. Celkově bylo v zemi k včerejšímu dni zaznamenáno 2 246 nakažených (ČR 9 364). V přepočtu na 100.000 obyvatel je výskytovost nákazy proti ČR nižší v hodnotě 55.10 (ČR 87.93). Současně je nakaženo pouze 48 osob a v posledních pěti dnech nebyl žádný nový nakažený. Za posledních deset dní se nakazily dvě osoby.

Chorvatsko navštívilo v loňském roce téměř 800 tisíc českých turistů. Dlouhodobě tak platí za nejoblíbenější dovolenkovou destinaci českých turistů.

 

Zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)

 

Vytvářím objednávku...