Bezpečná dovolená na Sardínii se SKALLA CZ

Sardínie

 

Vyzkoušejte letos novinku a jeďte na bezpečnou dovolenou na překrásný ostrov Sardínie! Níže nabízené zájezdy jsou pořádány naším partnerem - cestovní kanceláří Sardegna Travel. Vyberte si termín a hotel a my Vám dovolenou letecky na Sardínii zařídíme.

Od 1. března 2021 se Sardinie jako první z italských regionů zařadila do tzv. bílé zóny, tedy oblasti s nulovým počtem nakažených nemocí Covid-19 v Itálii. Plošné testování, přehledný plán očkování a důsledný přístup obyvatel k zavedeným bezpečnostním opatřením se vyplatil natolik, že se život na ostrově postupně vrací do období před pandemií. (údaj k 17.3.2021).

SARDÍNIE

Se svou rozlohou 24.090 km2 je druhým největším ostrovem nejen Itálie, ale i celého Středozemního moře, a řadí se tak za Sicílii. Ostrov Sardinie, italsky Sardegna a sardsky Sardigna, je autonomním regionem Italské republiky. Název "Sardegna" má původ v pojmenování jejich odvěkých obyvatel Sardů, ale v antice dali Řekové ostrovu jméno Hyknusa nebo Icnussa, zatímco Latini ho nazývali Sandalion. To proto, že tvar Sardinie jim připomínal lidskou šlépěj. Vlajku Sardů poznáte podle čtyř černých hlav Maurů v bílých polích oddělených červeným křížem.

Sardinie je ze čtyř pětin hornatá či kopcovitá, nejvyšší horu Punta La Marmora (1.834 m) najdete v srdci ostrova v pohoří Gennargentu. Necelých 20 % povrchu připadá na nížiny, největší z nich Campidano se rozprostírá na jihu. Řeky mají spíše charakter bystřin a nejdůležitější z nich jsou přehrazeny vodními nádržemi, které vytvářejí rozlehlé sladkovodní plochy sloužící k zavlažování, jako zdroj pitné vody a rovněž na nich byly vybudovány vodní elektrárny. Největší sardská, ale i italská přehrada Omodeo leží ve středu ostrova, po ní následuje Flumendosa, Coghinas, Posada a mnohé další. Zajímavostí je nejrozsáhlejší evropská poušť, jež se nalézá u města Oristano na poloostrově Sinis.

Chcete-li si přivézt ze Sardinie typický suvenýr či dárek, nevynechejte originální výrobky sardského řemeslnictví - tkalcovství koberců (tappeti sardi), řezbářství, šperkařství (filigrán, šperky z červeného korálu, ručně vyráběný prsten Fede Sarda), výrobky z korku, sardské nože (coltelli sardi)...

Pro většinu ostrova je typické středozemní klima vyjma některých oblastí ve vnitrozemí, kde je podnebí poněkud drsnější. Většina obyvatel žije při pobřeží, jehož klima je charakterizované mírnou zimou a horkým suchým létem s 300 slunečnými dny v roce. Nízka vlhkost vzduchu, absence dusna a větrnost činí i teploty mezi 35 a 40°C příjemnými.

 

 

Pro konkrétní nabídku pobytu na Sardínii prosím kontaktujte naši kancelář na T: 495 530 006 nebo e-mailem skalla@skalla.cz.

Vytvářím objednávku...