Lyžařský Zájezd - Itálie Skipass - SKALLA CZ

Val di Sole

                          

                 

 

Val di Sole – Slunečné údolí patří k nejrozsáhlejším oblastem italských Dolomit a rozprostírá se na rozhraní severoitalského Trentina a Lombardie. Zahrnuje 6 lyžařských středisek Pinzolo, Pejo, Marilleva/Folgarida, Madonna di Campiglio, Ponte di Legno a Passo Tonale. Střediska jsou většinou propojena lanovkami a celá oblast disponuje více než 140 přepravními zařízeními s hodinovou kapacitou 80.000 osob. Návštěvníci Val di Sole tak mohou využít přes 340 km sjezdových tratí všech náročností, od nejjednodušší, až po tu nejčernější. Sjezdovky jsou vždy pokryté přírodním nebo technickým sněhem a mají obvykle punc nejvyšší kvality. Vrcholem nabídky je ledovec Presena táhnoucí se z nadmořské výšky 3.018 m, na němž se dá lyžovat po celý rok. Díky neustálé modernizaci přepravní sítě, systémů umělého zasněžování a také cenové dostupnosti se Val di Sole dostalo v minulých letech do čela nejnavštěvovanějších lyžařských oblastí Itálie. Jméno Val di Sole dali oblasti Keltové, kteří si oblíbili zdejší termální prameny, které zde naleznete i dnes. Jak už název naznačuje, milovníci kvalitních a moderních sjezdařských tratí mohou počítat s převažujícím slunečným počasím. Na své si zde určitě přijdou i vyznavači běžkařských stop, tato oblast je vhodná pro všechny druhy turistiky.

PASSO TONALE – PONTE DI LEGNO
(1.255 – 3.015 m)
Passo Tonale je téměř 1.900 m vysoko položený průsmyk s hotelovým městem Tonale na konci údolí Val di Sole. Tvoří hranici mezi italskými provinciemi Trentino a Lombardia. Spolu se dvěma sousedními níže položenými městečky Ponte di Legno a Temu nabízí cca 100 km upravovaných sjezdovek, které tvoří vleky plně propojený areál Adamello Ski. Přestože nepatří Passo Tonale mezi nejmenší areály, sjezdařská oblast je velmi přehledná a celkem dobře propojená - za dobrých sněhových podmínek ji lze celou pohodlně projet na lyžích. Přímo nad městečkěm Passo Tonale leží ve výšce 2.700 – 3.000 m ledovec Presena. Je součástí horského masivu Presanella. Nejvyšším bodem je vrchol Cima di Presena, který dosahuje 3.069 m. Na ledovec se z Passo Tonale dostanete kabinkou Paradiso a následně sedačkovou lanovkou.

Sjezdovky (100 km): 6 černých, 24 červených, 9 modrých. Středisko nabízí 6 vleků, 20 sedaček, 3 kabinové lanovky,  snowpark.

PEJO
(1.400 – 3.000 m)                                                                        
V srdci národního parku Stelvio, uprostřed klidné a rodinné atmosféry, se nachází středisko Pejo. Pejo je nejvýše položenou obcí oblasti Trentino a její hlavní atrakcí je nová lanovka na vrchol Ortles-Cevedale ve 3.000 m. Lyžařská oblast Pejo je zajímavá nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro zdatné lyžaře díky nové sjezdovce Val della Mite a nepřeplněným sjezdovkám. Pejo je populární lázeňské město, jeho termální prameny jsou známé již od r. 1650. Minerální voda pocházející z ledovců Ortles-Cevedale je velmi lehká a usnadňuje trávení. Odpočiňte si po čtyřdenním lyžování a navštivte wellness komplex s bazény a vířivkami, který se nachází přímo pod sjezdovkami.

Sjezdovky (20 km): 1 černá, 6 červených, 6 modrých.

HOTEL PANGRAZZI ***
Hotel se nachází v horské vesničce Fucine, v nádherné oblasti slunečného údolí a nedaleko běžeckého okruhu OSSANA. Rodinný hotel s dlouholetou tradicí vítá každého, kdo má rád pohodu a klid. K dispozici je klientům relaxační centrum – bazén s vířivkou, sauna, turecké lázně a Kneippův chodník. Dvoulůžkové a rodinné pokoje jsou vybaveny TV/LCD a vysoušečem vlasů, hotelovým hostům je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.

Stravování typu polopenze zahrnuje snídaně formou bufetu a tříchodové večeře + salátový bufet + dezert.

Zastávka skibusu se nachází před vchodem hotelu. Hotel je vzdálen 5 km od vleků středisek Marilleva/Folgarida, 10 km od Peja a 12 km od vleků Passo Tonale.                                    www.hotelpangrazzi.com

Ceny jsou stanoveny na polopenzi na osobu. Ceny zahrnují: snídaně formou bufetu, večeři o třech chodech s předkrmem a salátovým barem. K dispozici je bezplatný skibus (zastávka je u zadního vchodu do našeho hotelu), která vede do Marillevy (odtud můžete lyžovat na Folgarida, Madonna di Campiglio a Pinzolo), do Passo Tonale (Ponte di Legno a Temu) a další autobusem se dostanete na Pejo, kde můžete lyžovat již legendární sjezdovku Pejo 3000. Vstup do lázní a do posilovny zdarma. Hotel také nabízí živou hudební zábavu a gurmánská jídla osvětlená svíčkami s kvalitní tradiční místní produkcí.

FUCINE DI OSSANA
Je malá horská vesnička ležící v údolí Val di Sole, obklopena horskými masivy a krásnou přírodou. Město má bohatou tradici – pravidelně se zde pořádají festivaly a jiné společenské události. Oblast je velice vyhledávaná i v letních měsících díky skvělé pozici pro horskou turistiku. Ve městě se nachází známý kostel San Michele, který dominuje 25m vysokou věží.

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...