Na lyže do Val di Sole - Dolomity se SKALLA CZ

Val di Sole

                          

                 

PASSO TONALE - PONTE DI LEGNO
 

    13.700,- Kč
                           Kompletní cena                                 

27. 2. – 4. 3. 2022

4 noci ubytování + 4 dny skipas
         + doprava autobusem


Val di Sole Slunečné údolí patří k nejrozsáhlejším oblastem italských Dolomit a rozprostírá se na rozhraní severoitalského Trentina a Lombardie. Zahrnuje 6 lyžařských středisek Pinzolo, Pejo, Marilleva/Folgarida, Madonna di Campiglio, Ponte di Legno a Passo Tonale. Střediska jsou většinou propojena lanovkami a celá oblast disponuje více než 140 přepravními zařízeními s hodinovou kapacitou 80.000 osob. Návštěvníci Val di Sole tak mohou využít přes 340 km sjezdových tratí všech náročností, od nejjednodušší, až po tu nejčernější. Sjezdovky jsou vždy pokryté přírodním nebo technickým sněhem a mají obvykle punc nejvyšší kvality. Vrcholem nabídky je ledovec Presena táhnoucí se z nadmořské výšky 3.018 m, na němž se dá lyžovat po celý rok. Díky neustálé modernizaci přepravní sítě, systémů umělého zasněžování a také cenové dostupnosti se Val di Sole dostalo v minulých letech do čela nejnavštěvovanějších lyžařských oblastí Itálie. Jméno Val di Sole dali oblasti Keltové, kteří si oblíbili zdejší termální prameny, které zde naleznete i dnes. Jak už název naznačuje, milovníci kvalitních a moderních sjezdařských tratí mohou počítat s převažujícím slunečným počasím. Na své si zde určitě přijdou i vyznavači běžkařských stop, tato oblast je vhodná pro všechny druhy turistiky

PASSO TONALE – PONTE DI LEGNO (1.121 – 3.069 m.n. m)
Passo Tonale je téměř 1.900 m vysoko položený průsmyk s hotelovým městem Tonale na konci údolí Val di Sole. Tvoří hranici mezi italskými provinciemi Trentino a Lombardia. Spolu se dvěma sousedními níže položenými městečky Ponte di Legno a Temu nabízí cca 100 km upravovaných sjezdovek, které tvoří vleky plně propojený areál Adamello Ski. Přestože nepatří Passo Tonale mezi nejmenší areály, sjezdařská oblast je velmi přehledná a celkem dobře propojená - za dobrých sněhových podmínek ji lze celou pohodlně projet na lyžích. Přímo nad městečkěm Passo Tonale leží ve výšce 2.700 – 3.000 m ledovec Presena. Je součástí horského masivu Presanella. Nejvyšším bodem je vrchol Cima di Presena, který dosahuje 3.069 m. Na ledovec se z Passo Tonale dostanete kabinkou Paradiso a následně sedačkovou lanovkou.

Sjezdovky (100 km): 6 černých(11 km), 26 červených ( 41 km), 9 modrých(14 km). Středisko nabízí 4 vleky, 19 sedaček, 4 kabinové lanovky,  2 dětské koberce, snowpark v Passo Tonale, 100 k uměle zasněžovaných tratí, 43 km běžeckých tratí.

HOTEL PANGRAZZI ***

Hotel se nachází v horské vesničce Fucine, v nádherné oblasti slunečného údolí a nedaleko běžeckého okruhu OSSANA. Rodinný hotel s dlouholetou tradicí vítá každého, kdo má rád pohodu a klid. K dispozici je klientům relaxační centrum – bazén s vířivkou, sauna, turecké lázně a Kneippův chodník. Dvoulůžkové a rodinné pokoje jsou vybaveny TV/LCD a vysoušečem vlasů, hotelovým hostům je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.
Stravování typu polopenze zahrnuje snídaně formou bufetu a tříchodové večeře + salátový bufet + dezert.
Zastávka skibusu se nachází před vchodem hotelu. Hotel je vzdálen 5 km od vleků středisek Marilleva/Folgarida, 10 km od Peja a 12 km od vleků Passo Tonale.  

 

FUCINE DI OSSANA

Je malá horská vesnička ležící v údolí Val di Sole, obklopena horskými masivy a krásnou přírodou. Město má bohatou tradici – pravidelně se zde pořádají festivaly a jiné společenské události. Oblast je velice vyhledávaná i v letních měsících díky skvělé pozici pro horskou turistiku. Ve městě se nachází známý kostel San Michele, který dominuje 25m vysokou věží.

PROGRAM ZÁJEZDU

27. 2. (neděle)     odjezd z nástupních míst v brzkých ranních hodinách, večer ubytování, večeře

28. 2. (pondělí)   snídaně, celodenní lyžování – Passo Tonale/Ponte di Legno, večeře

1. 3. (úterý)       snídaně, celodenní lyžování – Passo Tonale/Ponte di Legno, večeře

2. 3. (středa)     snídaně, celodenní lyžování – Passo Tonale/Ponte di Legno, večeře

3. 3. (čtvrtek)    snídaně, poté vyklizení pokojů, celodenní lyžování Passo Tonale – Ponte di Legno, večer odjezd do ČR

4. 3. (pátek)      příjezd do ČR v dopoledních hodinách

Cena za osobu zahrnuje: 4x ubytování ve dvoulůžkových/rodinných pokojích, 4x polopenze, doprava luxusním autobusem, každodenní doprava do lyžařského areálu, 4denní skipas Adamello ski (Passo Tonale/Ponte di Legno), typická trentinská večeře, bezplatný vstup do hotelového wellnes, služby delegáta CK, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění s připojištěním zimních sportů   

Záloha na zájezd: 3.000,- Kč/os. splatná do 10. 1. 2022

Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 35 osob.

Upozornění:

Zákazníkům nevzniká nárok pro odstoupení od smlouvy o zájezdu bez úhrady odstupného, z důvodů vzniklých jen z osobních poměrů zákazníka (onemocnění zákazníka, obava z cestování, nařízení karantény zákazníkovi nebo uložení povinnosti testů, povinné vakcinace či prokázání bezinfekčnosti zákazníka apod.). Z těchto důvodů není ani povinností CK zájezd zrušit.
 

Trasa cesty: Hradec Králové – Praha – Plzeň – Regensburg – Mnichov – Innsbruck – Brenner – Bolzano – Mezzacorona – Malé – Mezzana – Fucine (celkem cca 850 km)

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...